You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Грунтовки

Грунтовки

Оберіть підкатегорію

Обробка поверхонь грунтовкою перед фарбуванням є найважливішим та обов'язковим етапом. Нажаль, не всі це розуміють, а крім того, багато людей не вважають ґрунтовку, в принципі чим то важливим. І це абсолютно марно. Це досить складні за складом кошти і виконують вони аж ніяк не рядову функцію. Про це та про те, де вигідніше купити грунтовку від провідного вітчизняного виробника буде розказано в матеріалі нижче.

Склад грунтуючою рідини

Склад більшості рідких грунтовок є поєднанням рідкої складової (найчастіше їй є вода, але можливі й інші варіанти) і основи, яка обов'язково присутня в досить великій концентрації. Вона не дає воді швидко випаруватися, а крім того забезпечує рівномірний розподіл по поверхні. Крім цього, до складу грунтовок входять у різних пропорціях (в залежності від призначення) такі складові, як клейкі речовини, які покликані забезпечувати надійне зчеплення з поверхнею, речовини утворюють плівку, а також різні види бітумів, масел та смол. Склад формується в залежності від того, з якою поверхнею доведеться взаємодіяти, яка функція на ґрунтовку покладається. Про це і буде розказано далі.

ЗАСТОСУВАННЯ ГРУНТОВОК

Область застосування широка та найбільше використовуються ці кошти в будівництві, у ремонтних, оздоблювальних роботах. Вони застосовуються скрізь, де потрібно фарбування поверхонь, нанесення фарби, під шпалери. Поверхня може бути бетоном, штукатуркою, шпаклівкою. Це може бути дерево, металеві поверхні. Крім того, є універсальні грунтовки. прикладом може бути поширена ГФ 021, яка призначена для роботи як по дереву, по металу, так і для стін з різним типом покриття. Найчастіше застосовується водний грунт, який наноситься валиком рівномірно на поверхню перед фарбуванні стін, стель, підлог у будівлях, інших поверхонь, фарбою або обклеюванням шпалерами стін.

Мета застосування грунту наступна - забезпечити рівномірність шару фарби, що наноситься, клею або іншого виду покриття і скоротити його кількість. Це досягається за рахунок того, що потрапляючи на поверхню або висихаючи, грунтовка утворює щільну та рівномірну тонку плівку по всій оброблюваної площі. В результаті наноситься фарба, клей та інші захисні покриття не вбираються пористою поверхнею, нанесення їх шару не залежить від фактури та рельєфу поверхні. Таким чином економія вирівнювання декоративних засобів та фарби істотно більше. Грунтовка для стін, ціна на яку набагато нижче ціни вирівнюючого засобу, допомагає істотно заощадити кошти та скоротити кошторис витрат. Саме з цієї причини її застосування пропонується будівельними нормами та правилами, всі ремонтні та будівельно-оздоблювальні роботи проводяться з її застосуванням. Грунтовка як найкраще забезпечує адгезію вирівнюючого шару (шпаклівка, штукатурка, емаль) та робочої поверхні. Крім того, вона глибоко проникає всередину оброблюваної поверхні, скріплюючи всередині між собою його фактуру і надовго надаючи довговічність матеріалу. При обробці поверхонь з металу, спеціальні грунтовки несуть і антикорозійні властивості, що визначає їх незамінність при проведенні авторемонтних і кузовних робіт. Саме з цієї причини процес нанесення грунту є обов'язковим етапом обробки поверхонь.